Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2018, 00:00

Bohatým bral a chudobným rozdával. Taliansky bankár previedol vyše milión eur

Taliansky bankár Gilberto Baschiera vysvetlil, že sa snažil napraviť nespravodlivý systém, ktorý neponúka dôchodcom či študentom toľko hmotného zabezpečenia, koľko by si zaslúžili.

Bohatým bral a chudobným rozdával. Taliansky bankár previedol vyše milión eur
Zdroj: Reuters

Päťdesiatročný taliansky bankár Gilberto Baschiera neodolal pokušeniu ani svojmu sociálnemu cíteniu. Rozhodol sa spravodlivo „vyrovnávať“ účty.

Bral bohatým, odkiaľ prevádzal peniaze smerom k chudobným žiadateľom o úver. Robil to výhradne pre druhých, sám si nikdy neprivlastnil ani cent. Škoda sa však vyšplhala vysoko, na milión eur. Baschiera teraz sudcom vysvetľoval svoje motívy. Banka by podľa neho nemala poskytovať ochranu sporiteľom, ale tiež pomáhať klientom v núdzi.

„Tie peniaze by som napokon určite vrátil,“ uisťoval a jedným dychom dodal, že svoj čin dnes ani trochu neľutuje. „Keď to všetko prasklo, obtelefonoval som všetkých klientov, ktorým som vzal z účtu peniaze, a vysvetlil som im svoje dobré dôvody,“ uviedol súcitný taliansky bankár, citovaný milánskym periodikom Corriere Della Sera.


Len dobré úmysly

Vysvetlil, že sa snažil napraviť nespravodlivý systém, ktorý neponúka dôchodcom či študentom toľko hmo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.