Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2018, 17:44

Muska môže nahradiť mediálny magnát James Murdoch, šéf Tesly má však iného kandidáta

Odchádzajúci generálny riaditeľ mediálnej spoločnosti Fox, James Murdoch, naznačil ochotu akceptovať funkciu predsedu predstavenstva v Tesle.

Muska môže nahradiť mediálny magnát James Murdoch, šéf Tesly má však iného kandidáta
Zdroj: Reuters

James Murdoch je veľkým favoritom na obsadenie pozície predsedu Predstavenstva Tesly, ktorej ešte stále šéfuje Elon Musk. Spoločnosť musí kvôli dohode s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) nahradiť Muska najneskôr v polovici novembra.

Nástupca musí byť nezávislý
Musk súhlasil s opustením pozície predsedu ako súčasť dohody pri súdnom procese s SEC. Tá totiž v auguste obvinila Muska z porušenia zákona o cenných papieroch. Kameňom úrazu sa stal tweet, v ktorom tvrdil, že má „zabezpečené financovanie“ na návrat spoločnosti z burzy do súkromných rúk. Musk však naďalej zostane v spoločnosti pôsobiť ako generálny riaditeľ.

Dvaja oslovení respondenti povedali, že Murdoch, člen Dozornej rady Tesly, je hlavným kandidátom na pozíciu. Podľa rozhodnutia SEC totiž predseda predstavenstva musí byť nezávislý manažér, ktorý nesmie pôsobiť ako člen vedenia spoločnosti. Ďalší zdroj uviedol, že v hre sú aj ďalšie možnosti, a síce nahradiť Muska manažérom z inej firmy.

Musk pôvodne odmietol tieto tvrdenia komentovať. Niekoľko hodín po publikácii vo Financial Times však denníku odpovedal prostredníctvom Twittera na to, či je Murdoch hlavným kandidátom. „Nie je to pravda.“ Na ďalšie otázky a prosby o informácie už nereagoval.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.