Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2018, 00:00

Aero Vodochody predstavili vynovenú stíhačku Albatros

Aero Vodochody predstavili vynovenú stíhačku Albatros
Zdroj: Reuters

Odolena Voda – Stíhačka L-39NG má už finálnu podobu. Lietadlo by malo byť schopné plniť úlohu ľahkého bojového stroja a súčasne slúžiť na plnohodnotný výcvik pilotov moderných vzdušných síl. Spoločnosť zatiaľ predstavila predsériový stroj, ktorý má prvý raz vyletieť na konci roka. Lietadlo má väčší dolet než jeho predchodca, lepšie aerodynamické vlastnosti a je bezpečnejšie a ľahšie. Sériová výroba sa začne v roku 2020.

„Nadväzujeme len vo svojom mene na pôvodnú históriu. Je to postavené úplne od začiatku,“ povedal programový manažér Martin Hönig. Cvičné podzvukové lietadlo bude využívane len na trénovanie. Dosahuje rýchlosť 750 kilometrov za hodinu. Cena lietadla sa pohybuje radovo v desiatkach miliónov dolárov. O lietadlo už prejavili záujem v Portugalsku, USA či Senegale. „Predpokladáme, že množstvo objednávok sa ešte zvýši,“ dodal Hönig.


Projekt stroja vychádza z pôvodného aerodynamického konceptu l

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.