Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2018, 00:00

CME sa darí. Skupina za tri štvrťroky zvýšila výnosy aj prevádzkový zisk

CME sa darí. Skupina za tri štvrťroky zvýšila výnosy aj prevádzkový zisk
Zdroj: youtube

Mediálna spoločnosť Central European Media Enterprises, ktorá na Slovensku vlastní televíziu Markíza a ďalšie televízne stanice, zvýšila za tri štvrťroky tohto roka výnosy medziročne o 11,7 percenta na 422,3 milióna dolárov. Prevádzkový zisk stúpol o 21,5 percenta na 87,8 milióna dolárov. Hore išli tiež výnosy a prevádzkový zisk za samotný tretí štvrťrok. Firma za tohtoročných prvých deväť mesiacov splatila viac ako 300 miliónov dolárov z dlhu a súvisiacich platieb, na čo použila aj príjmy z predaja svojich aktivít v Chorvátsku. „Pokrok, ktorý sme dosiahli v znižovaní zadlženosti s pomerne nízkymi dlhovými nákladmi, ktoré už teraz dosahujeme, by nám mali umožniť v blízkom čase oddlženie spoločnosti na zodpovedajúcu úroveň,“ uviedol jeden z dvoch generálnych riaditeľov CME Michael Del Nin.

Tržby z predaja televíznej reklamy s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.