Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2018, 00:00

Křetínský i Tkáč chcú francúzsky Le Monde

Cieľom finančníkov je známy denník Le Monde. Veľkú chuť majú aj na ďalšie tituly. Mediálna invázia do krajiny má aj slovenskú stopu.

Křetínský i Tkáč chcú francúzsky Le Monde
Zdroj: Reuters

Křetínský, Tkáč a Korbačka. To je trojica, ktorá sa pod hlavičkou Czech Media Invest vybrala na intenzívne nákupy do Francúzska. Na tamojšom mediálnom trhu si v tomto roku do nákupného košíka vložila už francúzsky týždenník Marianne a sedem titulov skupiny Lagardére Group, medzi ktorými sa vyníma aj ikonický magazín Elle. Na nákupnom zozname však má toho viac a nákupy sa očividne nekončia. Finančníci si totiž brúsia zuby aj na svetoznámy denník Le Monde. Křetínský totiž aktuálne vyjednáva s tamojším podnikateľom a finančníkom Matthieusom Pigassom o kúpe 40- až 49-percentného podielu v spoločnosti Le Nouveau Monde, ktorá je vplyvným akcionárom denníka. Informáciu potvrdil sám Pigasse. „K detailom a budúcim stratégiám sa vyjadrujeme až po prípadnom dokončení a vysporiadaní obchodu,“ uviedol pre HN člen predstavenstva spoločnosti Czech Media Invest Daniel Častvaj.

Zatiaľ časť,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.