Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2018, 00:00

Dobré správy. Tankovanie bude stáť menej

Saudská Arábia či Spojené štáty, veľkí hráči na dennej báze ovplyvňujú ceny ropy na svetových trhoch. Situácia by mala byť v blízkej budúcnosti pokojnejšia.

Dobré správy. Tankovanie bude stáť menej
Zdroj: Reuters

Ropa je oproti začiatku októbra lacnejšia takmer o 12 percent, čo sa pozitívne premietne aj na čerpacích staniciach na Slovensku. „Náš model ukazuje, že do najbližších troch týždňov pôjdu ceny benzínu dole o dva až tri centy, diesel zase o jeden až dva centy,“ potešil všetkých šoférov Kamil Boros, analytik spoločnosti XTB. Rovnaký názor má aj analytička zo spoločnosti Finlord Eva Mahdalová, ktorá hovorí o dvoch stotinách z eura. Motoristi pritom zažili zlacňovanie aj počas uplynulých dní, podľa Štatistického úradu SR išli nadol o viac ako dve percentá 95-oktánový i 98-oktánový benzín. Ešte výraznejší pokles cien pohonných látok pritom brzdí proti doláru slabnúce euro.

Neistá budúcnosť
Podľa strednodobej predikcie Národnej banky Slovenska z tretieho kvartálu tohto roka by sa mala cena ropy v roku 2019 pohybovať okolo úrovne 75 dolárov za barel, v roku 2020 by mala klesnúť o ďalšie tri doláre, pričom v oboch rokoch by sa mala pohybovať mierne nad úrovňami predchádzajúcej predikcie. „Budúci cenový vývoj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.