Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2018, 14:02

Coca-Cola zvýšila zisk takmer o tretinu, ťažila zo silného dopytu po diétnych nápojoch

Výsledky spoločnosti prekonali očakávania analytikov.

Coca-Cola zvýšila zisk takmer o tretinu, ťažila zo silného dopytu po diétnych nápojoch
Zdroj: Reuters

Najväčší svetový výrobca nealkoholických nápojov Coca-Cola zvýšil v treťom štvrťroku čistý zisk medziročne o zhruba 30 percent na 1,88 miliardy dolárov (1,65 miliardy eur).

Firma ťažila zo silného dopytu po diétnych nápojoch a jej výsledky prekonali očakávania analytikov.

Zisk na akciu vzrástol na 44 centov z 33 centov pred rokom. Bez zahrnutia mimoriadnych položiek zarobila firma 58 centov na akciu, teda o tri centy viac, než očakávali analytici, napísala agentúra Reuters.

Štvrťročné tržby spoločnosti medziročne klesli o deväť percent na 8,25 miliardy dolárov. Tržby však rovnako prekonali očakávania analytikov, ktorí ich odhadovali iba na 8,17 miliardy dolárov.

Coca-Cola teraz podobne ako konkurent PepsiCo rozširuje sortiment neperlivých nápojov a znižuje obsah cukru vo svojich produktoch.

Reaguje tak na rastúci záujem spotrebiteľov o zdravšie nápoje. Firma navyše v tomto roku v snahe osloviť mladších zákazníkov kúpila reťazce kaviarní Costa a menšinový podiel vo výrobcovi športových nápojov BodyArmor.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.