Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.10.2018, 00:00

Súčiastky pre e-autá vyrobia Taliani v Detve

Spoločnosť Intercable bude vyrábať komponenty pre elektromobily ako Audi e-tron, Mercedes EQC, či Porsche Mission E.

Súčiastky pre e-autá vyrobia Taliani v Detve
Zdroj: Reuters

Dvaapolmiliónová úľava na dani z príjmu. Takejto pomoci sa zrejme už čoskoro dočká talianska rodinná spoločnosť, ktorá prišla na jar na náš trh.

Vo výrobnej hale v obci Kriváň neďaleko Detvy spoločnosť už na jar vybudovala výrobný závod v hodnote 7,14 milióna eur a celkovo zamestná 239 ľudí z regiónu. „Na Slovensku budeme spolupracovať s PSA v Trnave,“ potvrdila pre HN manažérka spoločnosti Andrea Sujová.

Predmetom výroby v Detve sú komponenty pre elektromobily, konkrétne vysokonapäťové zariadenia na prenos elektrickej energie z akumulátorov do elektromotorov.

Firma na globálnom trhu v oblasti automotive obsluhuje aj giganty ako Tesla, Volkswagen, Audi, Mercedes či Fiat. Slovenská produkcia poputuje do známych a luxusných elektromobilov Audi E-tron, Mercedes EQC či Porsche Mission E.

Milióny eur a stovky ľudí
„Realizácia investičného zámeru s oprávnen

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.