Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2018, 21:53

Zisk Facebooku prekonal očakávania, príjmy a počet užívateľov za odhadmi zaostali

Spomalenie rastu počtu uživateľov po rokoch dobrých výsledkov je hlavnou obavou investorov.

Zisk Facebooku prekonal očakávania, príjmy a počet užívateľov za odhadmi zaostali
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Facebook zvýšila v treťom štvrťroku zisk na 5,14 miliardy USD (4,5 miliardy eur) z vlaňajších porovnateľných 4,7 miliardy dolárov.

Zisk prekonal očakávania analytikov, príjmy a mesačný počet užívateľov však za odhadmi zaostali. Akcie firmy, ktorá je prevádzkovateľom najväčšej sociálnej siete sveta, po oficiálnom uzavretí trhov preto zamierili nadol, než sa zotavili.

Zisk na akciu predstavoval 1,76 dolára, zatiaľ čo analytici v ankete spoločnosti Refinitiv čakali zisk 1,48 dolára. Celkové príjmy stúpli o 33 percent na 13,73 miliardy USD proti očakávanej sume 13,78 miliardy USD.

Počet mesačných aktívnych užívateľov predstavoval 2,27 miliardy. Analytici však čakali, že počet užívateľov dosiahne 2,29 miliardy.

Spomalenie rastu po rokoch dobrých výsledkov je hlavnou obavou investorov a slabší počet užívateľov v treťom štvrťroku tieto obavy len podčiarkuje.

Firma varovala, že jej rast zisku a príjmov by mohol byť najpomalší za niekoľko rokov, uviedla agentúra Reuters.

Akcie Facebooku v riadnom obchodovaní spevnili o 2,91 percenta na 146,23 USD. Po zverejnení výsledkov strácali viac ako päť percent, neskôr sa však zotavili a pridávali cez dve percentá nad 149 dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.