Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.11.2018, 07:31

Taliansky plán na zvýšene pôrodnosti: Za tretie dieťa dostanú rodiny pôdu

Talianska vláda tak chce zvýhodniť oblasti, kde "ľudia ešte mávajú deti."

Taliansky plán na zvýšene pôrodnosti: Za tretie dieťa dostanú rodiny pôdu
Zdroj: TASR - Marko Erd

Talianska vláda chce v najbližších rokoch venovať poľnohospodársku pôdu rodinám, do ktorých sa narodí tretie dieťa.

Chce tak podporiť zvýšenie pôrodnosti v krajine, informovala miestna tlač. Plán už podľa nej kabinet zahrnul do návrhu rozpočtu na rok 2019.

Nárok na pridelenie poľnohospodárskeho pozemku na dobu 20 rokov budú mať podľa navrhnutého opatrenia rodiny, ktoré sa medzi rokmi 2019 a 2021 rozšíria o tretieho potomka.

Musí pritom ísť o manželské páry žijúce v Taliansku najmenej desať rokov.

"Je známe, že v Taliansku sa rodí málo detí a tento trend je potrebné zvrátiť," povedal podľa agentúry AFP novinárom minister poľnohospodárstva Gian Marco Centinaio zo strany Liga.

Jeho úrad chce podľa neho k tomuto úsiliu prispieť tým, že "zvýhodní poľnohospodárske oblasti, kde ľudia ešte mávajú deti".

Šesťdesiatmiliónové Taliansko má jednu z najnižších pôrodnosťou v Európe. V krajine sa vlani podľa štatistického úradu Istat narodilo 464-tisíc detí, čo bolo o 9-tisíc menej ako v roku 2016.

V roku 2016 sa narodilo dokonca o 12-tisíc detí menej ako predchádzajúci rok. Témy sa chopila protiimigračná Liga, ktorá sľúbila, že oživí ekonomiku, aby mali ľudia väčšiu chuť priviesť na svet dieťa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.