Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2018, 00:00

Ľahšie ako na Slovensku sa podniká aj v Rwande. Ciele vlády sú však ambiciózne

Slovensko si v rebríčku Svetovej banky opäť pohoršilo. Skončilo na 42. mieste. O dva roky chce byť v prvej pätnástke.

Ľahšie ako na Slovensku sa podniká aj v Rwande. Ciele vlády sú však ambiciózne
Zdroj: TASR

V podnikaní zaostávame aj za Ruskom či Rwandou. V prestížnom rebríčku konkurencieschopnosti Svetovej banky s názvom Doing Business 2019, alebo ako sa robí biznis, sme skončili na 42. priečke. Pozícia Slovenska sa s minulými rokmi nedá presne porovnať, lebo banka zmenila metodiku spracovania dát. Jedna vec však zostáva faktom. Slovensko si v rámci národnej stratégie Európa 2020 implementovanej aj do Národných programov a reforiem stanovilo za cieľ umiestniť sa v tomto rebríčku v prvej pätnástke. Na dosiahnutie stanovenej priority má už iba dva roky.

A zatiaľ to vyzerá tak, že od cieľa sa skôr vzďaľuje ako sa k nemu približuje. Pred tromi rokmi skončilo Slovensko na 29. mieste, o rok neskôr o štyri priečky nižšie a v minulom roku skončilo ako 39. najkonkurencieschopnejšia krajina na svete. Pokles o ďalšie tri priečky v tomto roku preto na optimizme v prípade dosiahnutia cieľa nepridáva. „Síce bola zriadená

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.