Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2018, 00:00

Nižšiu DPH chcú aj majitelia reštaurácií

Spolu s Veľkou Britániou a Dánskom patrí Slovensko medzi posledné štáty s jednotnou daňou pre ubytovacie a reštauračné služby v Európe.

Nižšiu DPH chcú aj majitelia reštaurácií
Zdroj: TASR

Od januára hotelieri zaplatia štátu menej, parlament im odsúhlasil zníženie dane z 20 na 10 percent. Prevádzkari reštaurácií majú rovnakú požiadavku. „Tak ako zníženie DPH vie reálne pomôcť hotelierstvu, mohla by znížená sadzba priniesť pozitívny efekt aj pre gastronómiu. Nehovoriac o tom, že gastro a hotelierstvo idú spolu ruka v ruke,“ upozornil majiteľ reštauračnej siete Medusa Group Peter Štecko. Zďaleka nie je jediný, kto vidí v zníženej dani budúcnosť. „Naším cieľom je znížiť sadzbu DPH aj na stravovacie služby,“ podotýka generálny manažér Asociácie hotelov a reštaurácií Marek Harbuľák.

Chýba kvalitná pracovná sila
Medzi hlavné argumenty prevádzkarov patrí to, že gastronómia je veľmi náročné odvetvie služieb na pracovné sily. Aktuálne ich nie je dostatok takmer vo všetkých krajinách Európskej únie. Platy reštauračného personálu za posledných päť rokov stúpajú. Cena práce dnes tvorí podľa prevádzkarov približne 45 až 55 percent celkových nákladov, čo je o 20 percent viac ako európsky priemer. Napriek tomu je najväčším problémom nedostatok ľudí. „Máme dlhodobý problém so zamestnaním kvalifikovaného personálu. Najviac sa u nás menia čašníci a kuchári,“ objasňuje manažér Dunajského pivovaru Karol Kán. Okrem personálu sú reštaurácie náročné na nové investície. Ak chce byť reštaurácia konkurencieschopná, musí neustále niečo inovovať, vymýšľať, prestavovať, meniť, pretože nároky hostí rastú.


Vo väčšine krajín Európskej únie je situácia z hľadiska daňového zaťaženia prijateľnejšia. Napríklad v Slovinsku je daň z reštauračných služieb symbolických 0,1 percenta. Ak sa pozrieme do krajín V4, tie pristúpili k znižovaniu DPH na ubytovanie a stravovanie po roku 2009 na základe výzvy Európskej únie. „Určite je potrebné vnímať aj fakt, že v gastronómii pracuje omnoho viac ľudí po celom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.