Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 00:00

Kažimír sa bojí o architektúru eura

Zasadanie ministrov financií nepreťalo taliansky gordický uzol, vláde Antonia Conteho sa tak na vyriešenie situácie s ich rozpočtom naďalej kráti čas.

Kažimír sa bojí o architektúru eura
Zdroj: TASR/Martin Baumann

To, čo slovenský minister financií Peter Kažimír avizoval ešte pred začiatkom pondelňajšieho stretnutia Euroskupiny v Bruseli, sa po jeho skončení aj potvrdilo. „Išlo len o pokračovanie toho, čo sa už začalo. Napätie medzi Európskou komisiou a Talianskom pokračuje, podobne ako tlak Bruselu na Rím. Takže skutočne išlo len o pokračovanie atmosféry z minulých dní. Pre túto chvíľu sa nič zásadné nemení,“ tvrdí Lukáš Kovanda, hlavný ekonóm Czech Fund.


Na stole viacero tém
Financmajstri štátov európskeho bloku rokovali však o viacerých aktuálnych témach. Najcitlivejšou boli predložené návrhy rozpočtov, z ktorých „vynikal“ najmä ten taliansky. Európska komisia ešte koncom októbra poslala návrh Giovanniho Tria s deficitom 2,4 percenta nazad na Apeninský polostrov a Eu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.