Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2022, 12:08

V posledný deň obchodovania ceny ropy klesli. Celkovo si však komodita pripísala zisk

Investorov ovplyvnila aj informácia o nenaplnenom predpoklade zvýšenia pracovných miest v USA.

V posledný deň obchodovania ceny ropy klesli. Celkovo si však komodita pripísala zisk
Zdroj: AP/TASR

Ceny ropy v piatok, v posledný deň obchodovania tento týždeň, klesli, pretože investori sa rozhodli vybrať si časť ziskov po štvordňovom raste cien komodity.

Ale za celý týždeň si ropa opäť pripísala zisk, už tretí týždeň po sebe, keďže dopyt zostal odolný napriek obavám z negatívneho vplyvu variantu omikron nového koronavírusu na globálnu ekonomiku.

Aj neuspokojivá správa o slabšom ako očakávanom náraste pracovných miestach v USA v decembri ovplyvnila v piatok obchodovanie s ropou.

​Konkrétne, v najväčšej svetovej ekonomike pribudlo minulý mesiac len 199-tisíc pracovných miest, zatiaľ čo analytici predpovedali, že vytvorí 450-tisíc nových pozícií.

Barel americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate s dodávkou vo februári uzavrel v piatok obchodovanie pri cene 78,90 dolárov (69,83 eur). To bolo o 56 centov alebo 0,7 percenta menej ako v predchádzajúci deň. Ale za týždeň cena West Texas Intermediate vzrástla o vyše 5 percent.

Cena marcového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla v piatok o 24 centov alebo 0,3 percenta na 81,75 dolárov (72,36 eur). Za týždeň sa však zvýšila tiež o viac ako 5 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.