Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.11.2018, 00:00

Piata avenue v New Yorku bola zosadená z čela. Poznáte najdrahšie ulice sveta?

​Podľa prvého vydania správy z roku 1988 bola najdrahšia ulicou na svete newyorská Východná 57. ulica s nájomným 425 dolárov za štvorcovú stopu ročne.

Piata avenue v New Yorku bola zosadená z čela. Poznáte najdrahšie ulice sveta?
Zdroj: Flickr/doctorho

V dôsledku značného poklesu cien nájomného v New Yorku sa Horná piata avenue vrátila na druhú priečku vo svetovom rebríčku. Priemerné nájomné tu dosahuje 2250 dolárov za štvorcovú stopu za rok. Vlani cena nájomného dosahovala v tejto newyorskej štvrti 3000 dolárov.

Každoročná správa Najdrahšie nákupné ulice sveta, tento rok vydaná už 30-krát sleduje 446 najvýznamnejších nákupných ulíc po celom svete.

Najdrahšie z nich z hľadiska nájomného v nehnuteľnostiach najvyššej kategórie v celkovo 65 krajinách radí na základe interných dát spoločnosti Cushman & Wakefield do rebríčka.

Pozrite si TOP 10 najdrahších ulíc sveta:

Dominancia New Yorku

​Podľa prvého vydania správy z roku 1988 bola najdrahšia ulicou na svete newyorská Východná 57. ulica s nájomným 425 dolárov za štvorcovú stopu ročne. Odvtedy v rebríčku dominovali ulice v New Yorku alebo Hongkongu a okrem nich sa na prvú pozíciu ako jediná dostala tokijská Ginza, píše sa v tlačovej správe spoločnosti Cushman & Wakefield.

Autor správy Darren Yates, vedúci tímu prieskumu trhu v EMEA regióne v spoločnosti Cushman & Wakefield, tvrdí: „Globálne je o špičkové maloobchodné lokality stále veľký záujem, keďže poprední obchodníci využívajú predajne v rámci svojej stratégie prilákania a udržania zákazníkov."

„Globálne trendy síce nie sú všade úplne rovnaké, majú však určité spoločné prvky. K najvýraznejším z nich patrí sústavný nárast predajov po internete a užívania niekoľkých predajných kanálov ako štandard, ako aj značné investície do vzhľadu predajní. Hlavné komplikácií v maloobchode sú síce stále technológie, na druhú stranu však umožňujú lepšie porozumieť zákazníkom a sprostredkovať im lepší celkový zážitok z nákupu v predajni, z čoho fyzické predajne ťaží,“ dodal Yates.

Slovensko sa do rebríčka nedostalo

V správe Najdrahšie nákupné ulice sveta sa nachádzajú prvotriedne a teda najdrahšie nákupné ulice s luxusnými značkami, ktoré môžeme na Slovensku nájsť napríklad na Michalskej a Laurinskej ulici v Bratislave. 

Slovensko sa do rebríčka TOP 20 najdrahších nákupných ulíc vo svete, ani v Európe nedostalo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.