Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2018, 00:00

Škoda potrebuje nový závod. Pozerá sa k nám

Automobilka nutne potrebuje rozšíriť svoje výrobné kapacity. Pozerá sa aj po východnom Slovensku.

Škoda potrebuje nový závod. Pozerá sa k nám
Zdroj: Dreamstime

Príchod BMW nevyšiel. Dôvod je jednoduchý. Maďari ponúkli viac. Strategický park Haniska pri Košiciach je však stále pripravený a vyčkáva na investora. Tým by podľa nemeckého listu Handelsblatt mohla byť najnovšie aj Škoda, ktorá zvažuje, kam umiestniť svoju novú výrobu.

V hre je viacero krajín a okrem východného Slovenska by sa o novú investíciu spoločnosti mohli pobiť aj Bulharsko, Turecko, Rumunsko a Maďarsko. „Špekulácie nekomentujeme,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Kamila Bidle. Konečné rozhodnutie malo padnúť v piatok v centrále automobilky v nemeckom Wolfsburgu.

Dozorná rada vtedy napríklad rozhodla, že do závodu v českých Kvasinách presunie do roku 2023 výrobu modelu Volkswagen Passat. To, kde vybuduje novú výrobu, však zatiaľ neprezradila.Boj o státisíce zákazníkov
Česká Škoda už nejaký rok zápasí s úspechom. Ten síce vedenie automobilky veľmi teší, no zároveň mu spôsobuje aj vrásky. Existujúce výrobné kapacity automobilky nestíhajú, nepomáha ani výroba v partnerských závodoch.

Výrobca sa preto rozhodol vybudovať nový výrobný závod. Ak by tak neurobil, mohol by podľa vlastných slov prísť až o 200-tisíc zákazníkov. „V súčasnosti analyzujeme niekoľko vhodných lokalít pre úplne nový výrobný závod mimo Českej republiky,“

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.