Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2018, 00:00

České nástroje idú najmä do Ázie

České nástroje idú najmä do Ázie
Zdroj: Reuters

Nový veľký kontrakt v Číne podpísali zástupcovia výrobcu klavírov Petrof v Šanghaji už v októbri na Medzinárodnom veľtrhu hudobných nástrojov. Teraz bola konateľka firmy Zuzana Ceralová Petrofová v krajine znovu. V októbri odtiaľ priviezli významnú zákazku tiež výrobcovia huslí zo Strunal v Luboch. Nebývalo však rastú zahraničné predaje prakticky všetkých českých hudobných nástrojov.


„Odbyt v Číne nám tvorí už 35 percent celkových tržieb, ktoré vlani prekročili 250 miliónov korún, a záujem na tamojšom trhu ďalej rastie. Za tradičné značky a nástroje z Európy sú zákazníci v Ázii ochotní si priplatiť,“ pochvaľuje si konateľka Petrofu. Vývoz za hranice už teraz predstavuje 95 percent celkových tržieb podniku. Len v Číne sa predá ročne vyše 400 pián

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.