Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2018, 00:00

Linka Košice-Düsseldorf je v ohrození. Eurowings ruší lety

Po 20 dňoch od slávnostného prvého letu medzi Košicami a Düsseldorfom sa hovorí o ukončení tohto leteckého spojenia.

Linka Košice-Düsseldorf je v ohrození. Eurowings ruší lety
Zdroj: TASR

Na konci marca zruší letecká spoločnosť Eurowings len nedávno slávnostne predstavenú linku z Košíc do Düsseldorfu, ktorú zaviedla po internetovom hlasovaní verejnosti. Vyplýva to z rezervačného systému aeroliniek a aj odpovedí dopravcu klientom na svojim facebookovom profile. V nej Eurowings uvádza, že v letnom letovom poriadku s prevádzkou košickej linky nepočítajú. Spoločnosť na otázky HN ohľadne týchto skutočností nereagovala.


Na trase medzi Košicami a Düsseldorfom lieta Eurowings každý týždeň v pondelok, stredu, piatok a nedeľu. Spojenia majú nadväznosť na 30 ďalších liniek v rámci Európy a Severnej Ameriky. Eurowings sa rozhodli vybrať novú destináciu do svojej siete netradičným spôsobom, zo šestice miest nechali vybrať verejnosť. Ľudia najprv hlasovaním na webovom portáli vybrali tri mestá s najvyšším počtom hlasov. Boli to írsky Cork, slovenské Košice a nemecký Friedrischhafen. Tie postúpili do finále, kde jasne vyhrali Košice. Spôsobili to najmä košické občianske organizácie, ktoré túto súťaž výrazne promovali na svojich komunikačných kanáloch.


Letisko zrušenie letu odmieta
Košické letisko špekulácie o rušení

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.