Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.12.2018, 00:00

Do USA vycestovalo najviac Slovákov

Slováci majú možnosť cestovať do Spojených štátov už desať rokov bez komplikovanej administratívy. Záujem rok čo rok stúpa.

Do USA vycestovalo najviac Slovákov
Zdroj: Reuters

Lotyšsko, Litva, Estónsko, Maďarsko, Česko a aj Slovensko. To sú krajiny, pre občanov ktorých bola pred desiatimi rokmi zrušená vízová povinnosť. Stalo sa tak po oznámení bývalého amerického prezidenta Georgea W. Busha v roku 2008. Mnohým Slovákom, ktorí roky vnímali Spojené štáty ako „zem zasľúbenú“, sa tak otvorila cesta do USA, a to bez zdĺhavého vybavovania množstva administratívnych procesov.

Za veľkú mláku na dovolenku
Slovensko spolu s ďalšími piatimi krajinami sa tak zaradili do programu bezvízového styku Visa Waiver. „Lídri týchto štátov mi roky vysvetľovali, aké je pre ich občanov frustrujúce čakať v radoch a platiť vízové poplatky, aby mohli stráviť dovolenku, uskutočniť služobnú cestu alebo navštíviť svojich príbuzných v Spo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.