Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2018, 00:00

Ropy bude menej, no benzín nezdražie

Ropy bude menej, no benzín nezdražie
Zdroj: Reuters

Ropný kartel OPEC nie je spokojný so súčasnými cenami ropy, a tak ich chce zvýšiť obmedzením ťažby. Podľa predbežnej dohody však pokles produkcie čierneho zlata neprinúti rafinérie, aby zdvihli ceny pohonných látok na čerpacích staniciach. Analytici predpokladajú, že pokiaľ sa dohoda o znížení ťažby neprehupne minimálne cez 1,2 milióna barelov, cena palív by sa mala udržať na aktuálnych hodnotách.

„Ceny benzínu a nafty v uplynulých týždňoch pritom klesli zo štvorročných maxím na úroveň, ktorú by si mali v najbližších týždňoch aj udržať,“ hovorí analytik J&T Banky Stanislav Pánis. „Ak by ostali ceny na burzách v najbližších týždňoch rovnaké, do troch týždňov by mohla cena nafty klesnúť o dva centy, v prípade benzínu vidíme priestor na jemný rast,“ potvrdil Kami

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.