Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.12.2018, 21:37

Českých zamestnancov čakajú rekordné bonusy

Českých zamestnancov čakajú rekordné bonusy
Zdroj: Škoda

Pre zamestnancov Škody Auto bude tento rok čítanie výplatnej pásky veľmi príjemné. Ľudia jednej z najúspešnejších českých firiem dostanú pred Vianocami na prilepšenie viac než kedykoľvek predtým. Ku mzde, ktorá tento rok presiahla v priemere 1 900 eur, si budú môcť pripočítať ešte dve tretiny výplaty a takmer 500 eur ako výkonnostnú odmenu. V súčte si teda priemerný zamestnanec spoločnosti prilepší s týmito bonusmi v decembri na sumu blížiacu sa k štyritisíc eurám v hrubom.

Vypláca väčšina firiem
Automobilka z koncernu Volkswagen nie je jedinou firmou v Česku, ktorá pred koncom roka prekypuje štedrosťou. Zamestnávatelia totiž museli trochu pritlačiť, pretože o zamestnancov je núdza a trináste platy sú jedným z nástrojov, ako si ich udržať. Hospo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.