Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2018, 12:43

Slováci sa zbavujú ikonického hotela v centre Prahy, získajú takmer štvrť miliardy eur

Hotel InterContinental kupuje firma českého multimilionára Oldřicha Šlemra.

Slováci sa zbavujú ikonického hotela v centre Prahy, získajú takmer štvrť miliardy eur
Zdroj: MAFRA/František Vlček

Slovenská spoločnosť Best Hotel Properties urobila tesne pred Vianocami významný obchod. Firma predáva luxusný päťhviezdičkový Hotel InterContinental Praha.

Kupcom je investičná spoločnosť českého multimilionára Oldřicha Šlemra R2G Heritage. Odhadovaná výška transakcie je 225 miliónov eur.

Šlemr patrí medzi najbohatších Čechov, podľa magazínu Forbes je v rebríčku na 15. mieste s majetkom presahujúcim 600 miliónov eur.

„Počas piatich rokov vlastníctva tohto ikonického hotela s vynikajúcou polohou v absolútnom centre mesta sa nám, ako hotelovej skupine, podarilo naplniť potenciál, ktorý naša investícia v tomto hoteli ponúkla. Sme si istí, že aj s novým majiteľom bude pražský InterContinental naďalej patriť k top nehnuteľnostiam na lokálnom hotelovom trhu,“ povedal na margo transakcie predseda predstavenstva BHP Branislav Babík.

"Je to pre nás dlhodobá investičná príležitosť. Získavame tým nehnuteľnosť, ktorá patrí medzi české kultúrne pamiatky. Budeme hotel ďalej rozvíjať v súlade s jeho tradíciou a reputáciou," uviedol hovorca R2G Jakub Dyba.

Hotel InterContinental bol postavený v rokoch 1968 – 1974 a neskôr kompletne zrekonštruovaný s dôrazom na zachovanie pôvodnej architektúry. V hoteli sa nachádza 372 izieb a 14 konferenčných miestností s celkovou kapacitou 580 delegátov.

Tento legendárny hotel s unikátnou polohou neďaleko Pařížskej ulice, postavený v brutalistickom štýle, predstavuje syntézu špičkovej architektúry a českého výtvarného umenia 70-tych rokov minulého storočia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.