Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.12.2018, 16:57

Ceny ropy sa mierne zotavujú, cena Brentu vzrástla nad 51 dolárov

Negatívny vplyv na ceny čierneho zlata má slabosť na finančných trhoch, keď investorov znervózňuje čiastočná uzávierka vlády v USA.

Ceny ropy sa mierne zotavujú, cena Brentu vzrástla nad 51 dolárov
Zdroj: Reuters

Ceny ropy sa v stredu mierne zotavujú. Najprv však cena severomorskej ropy Brent prvýkrát od júla 2017 klesla pod hranicu 50 USD (43,83 eura) za barel (159 litrov). Neskôr však vzrástla až nad 51 USD za barel.

Negatívny vplyv na ceny čierneho zlata má slabosť na finančných trhoch, keď investorov znervózňuje čiastočná uzávierka vlády v USA, nárast úrokových sadzieb v USA a obchodné spory medzi USA a Čínou rovnako ako obavy týkajúce sa rastu globálnej ekonomiky.

Cena februárového kontraktu na ropu Brent padla až na 49,93 USD za barel.

Neskôr sa zotavila a stúpla na 51,17 USD za barel. Potom Brent opäť prišiel o časť ziskov a o 14.12 h SEČ sa predával po 50,49 USD za barel.

To bolo o 2 centy alebo 0,04 % viac než v pondelok (24. 12.) na konci obchodovania. Americká ropa WTI s februárovým kontraktom zdražela o 32 centov alebo 0,75 % na 42,85 USD za barel.

Ruský minister energetiky Alexander Novak sa snažil uistiť investorov, že ropný trh bude v 1. polroku 2019 podstatne stabilnejší vďaka dohode medzi Organizáciou krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalšími veľkými producentmi. Dodal, že producenti zareagujú, ak sa situácia zmení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.