Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2018, 10:32

Francúzska firma kupuje väčšinový podiel na letisku Gatwick. Investuje skoro tri miliardy libier

Firma Vinci Airports dnes informovala, že ide o jej najväčšiu investíciu do letiskovej siete.

Francúzska firma kupuje väčšinový podiel na letisku Gatwick. Investuje skoro tri miliardy libier
Zdroj: Reuters

Francúzska spoločnosť Vinci Airports kúpi zhruba za 2,9 miliardy libier podiel 50,01 percenta londýnskeho letiska Gatwick.

Firma dnes informovala, že ide o jej najväčšiu investíciu do letiskovej siete. Vinci má teraz v 12 krajinách podiely v 46 letiskách, ktorá tento rok odbavila cez 228 miliónov cestujúcich.

"Transakcia predstavuje vzácnu príležitosť získať letisko takej veľkosti a kvality," uviedla spoločnosť v tlačovej správe. Zvyšných 49,99 percenta v letisku Gatwick bude spravovať spoločnosť Global Infrastructure Partners.

Gatwick je druhým najväčším letiskom v Británii a ôsmym najvyťaženejším v Európe.

Za finančný rok 2017/2018, ktorý skončil v marci, ním prešlo 45,7 milióna cestujúcich. Jeho príjmy predstavovali 764,2 milióna libier a zisk pred úrokmi, daňami a odpismi (EBITDA) 411,2 milióna libier.

Spoločnosť Vinci tento rok vstúpila do firmy zameranej na správu letísk Airports Worldwide, čo jej otvorilo dvere do Spojených štátov a podporilo jej expanziu po Európe.

Spoločnosť Vinci Airports je súčasťou divízie Vinci Concessions. Tá patrí do francúzskej stavebnej skupiny Vinci S.A.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.