Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2019, 00:00

Zuckerberga obral rok 2018 o 20 miliárd. Padali aj zvyšné technologické giganty​

Na rok 2018 majitelia tých najhodnotnejších firiem sveta v dobrom spomínať nebudú. Nervozita na finančných trhoch ich pripravila o 451 miliárd dolárov.

Zuckerberga obral rok 2018 o 20 miliárd. Padali aj zvyšné technologické giganty​
Zdroj: Reuters

Svet financií sa vlani ocitol vo veľkom napätí. Turbulencie na burzách spôsobili, že sa mnohí magnáti v celoročnej bilancii prepadli do hlbokého mínusu. Najväčší balík peňazí si z konta odpísal zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg, ktorý prišiel o viac ako 20 miliárd dolárov. Jeho majetok sa tak okresal na 53 miliárd.

Na opačnom konci rebríčka sa ocitol Jeff Bezos, ktorému jeho internetový gigant Amazon vlani vyniesol 40 miliárd. Ako prvý tak dosiahol majetok vyšší než sto miliárd dolárov. A nebyť hektického záveru roka, mal by ešte viac, minimálne o ďalších 50 miliárd dolárov.

V rámci indexu miliardárov, ktorý zostavuje Bloomberg, dosiahol majetok 500 najbohatších ľudí na svete vlani hodnotu 4,7 bilióna dolárov. Znamená to, že sa prepadol o 451 miliárd.


Stratový december
Ako na hojdačke. Presne tak vyzerali americké indexy počas minulého roka. Ešte v priebehu jesene hlásili jeden rekord za druhým. Záverečný mesiac roka im však vystavil červenú. Zažili tak najhorší december od veľkej hospodárskej depresie, teda za posledných 90 rokov.

Počas predvianočných výpredajov ut

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.