Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2019, 00:00

Pre Wall Street môže vyrásť konkurencia. Jej garanciou sú silní finanční hráči

Akciové trhy NYSE a Nasdaq dostanú kvôli predraženým „službám“ novú konkurenciu, ktorej garanciou sa stali silní hráči finančného sveta.

Pre Wall Street môže vyrásť konkurencia. Jej garanciou sú silní finanční hráči
Zdroj: Reuters

Obchodníkom na burze sa prestalo páčiť správanie nenásytnej Wall Street. Privysoké poplatky, obmedzený výber ponuky a nízka transparentnosť pri obchodovaní. To všetko podmienilo myšlienku na vznik novej americkej burzy s názvom Members Exchange (MEMX), ktorá ponúkne jednoduchý model obchodovania a najmodernejšiu technológiu.

Za novú alternatívu sa postavilo niekoľko významných spoločností na čele s bankou Morgan Stanley či finančníkov z Fidelity Investments a TD Ameritrade, čím projekt získal záruku vstupného kapitálu, a teda istotu, že nepôjde len o „výstrel do tmy“. Analytici však jedným dychom dodávajú, že reálnou konkurenciou sa nová burza stane v horizonte až niekoľkých mesiacov, možno i neskôr.


Veľkí hráči sa netrasú
Analytici však tvrdia, že nová možnosť investovania by na súčasné akciové trhy nemala mať žiadny významný dosah. Vznik novej burzy totiž jednotlivé indexy a ich akcie nemá ovplyvniť. Ostávajú teda pokojné. Pred novou burzou navyše stojí niek

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.