Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2019, 00:00

Boeing stále prvý. Na krk mu dýcha Airbus

Napriek turbulentnému roku dokázal americký výrobca lietadiel zaznamenať rekordný rok.

Boeing 777
Zdroj: Reuters

Spoločnosť Boeing vo výročnej správe uvádza, že viac ako 10-tisíc komerčných lietadiel Boeingu je v prevádzke na celom svete. Je to takmer polovica svetovej flotily. Napriek tomu, že zisk firmy po niekoľkoročnom stúpaní klesol, stále mu patrí prvá priečka v ziskovosti spomedzi výrobcov lietadiel. Boeing dodal v minulom roku rekordných 806 lietadiel a udržal si titul najväčšieho svetového výrobcu siedmy rok za sebou. Jeho akcia sa po zverejnení informácií vďaka tomu posilnila o 3,2 percenta na 296,33 eura. Investori pozorne sledujú počty lietadiel, ktoré Boeing dodáva zákazníkom, keďže sú signálom vývoja cashflow a tržieb. Aj napriek minuloročným problémom mu odborníci veria. „Boeing by som neodpisoval, je na trhu dlho a disponuje kvalitným tímom ľudí, vedia, ako to zvrátiť,“ tvrdí odborník na letectvo Antonín Kazda zo Žilinskej univerzity.


Ciele nesplnil, z vrcholu nespadol
Americkému koncernu sa však nepodarilo naplniť celoročný cieľ dodať 815 str

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.