Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.01.2019, 00:00

Talianska firma rozšíri v Kriváni závod

Investícia do rozvoja spoločnosti Intercable sa odhaduje na 25 miliónov eur.

Talianska firma rozšíri v Kriváni závod
Zdroj: Intercable

Talianska spoločnosť Intercable, ktorá začala podnikať v Kriváni v okrese Detva vo výrobnej hale, bude rekonštruovať jestvujúce priestory a rozširovať výrobnú halu. Spoločnosť už na jar minulého roku vybudovala výrobný závod za 7,14 milióna eur. Teraz plánuje investovať ďalších 25 miliónov. Súčasné výrobné priestory nepresahujú ani tritisíc štvorcových metrov. „Rozšírením výroby dôjde k rozšíreniu výrobnej plochy o sedemtisíc štvorcových metrov,“ potvrdila spoločnosť Intrercable. Celkovo by mal závod disponovať rozlohou 10-tisíc štvorcových metrov. Obec rozširovanie spoločnosti víta. „Tešíme sa, že do našej obce prišiel tento investor. Najmä preto, že je to výroba s pridanou hodnotou,“ hovorí starosta obce Kriváň Imrich Paľko.

Kúsok Kriváňa v luxusných elektromobiloch
Súčiastky zo slovenského Intercablu poputujú do luxusných elektromobilov Audi E-tron, Mercedes EQC či Porsche Mission E. „Na Slovensku budeme spolupracovať aj s PSA v Trnave,“ potvrdila pre HN manažérka spoločnosti Andrea Sujová. Konkrétne modely nekonkretizovala zatiaľ ani jedna strana. Firma

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.