Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2019, 00:00

Doprastav získal u susedov diaľničný megatender za takmer 230 miliónov eur

Situácia pred pár rokmi vyzerala beznádejne. Nevydarená expanzia do Poľska, obrovské dlhy, netrpezliví veritelia, ale aj nedostatok zákaziek ju donútil urobiť razantný krok – reštrukturalizáciu.

Doprastav získal u susedov diaľničný megatender za takmer 230 miliónov eur
Zdroj: TASR

A zdá sa, že stavebnej spoločnosti Doprastav to vyšlo. Za posledných päť rokov vykazuje priaznivé čísla. Odrazila sa od dna a teraz sa jej v susednom Česku podarilo získať jednu z najžiadanejších štátnych zákaziek. Stavbu diaľničného úseku pri Českých Budějoviciach bude realizovať Doprastav spolu s talianskou firmou Salini Impregilo.

Megatender za takmer 227 miliónov eur je však plný otáznikov. Salini Impregilo na Slovensku v posledných mesiacoch rezonuje najmä v spojení s meškaním tunela Višňové. Na otázky HN Doprastav ani talianska spoločnosť do uzávierky neodpovedali. Verejné obstarávanie sprevádzali komplikácie, na konci ktorých uspela až druhá najlacnejšia ponuka taliansko-slovenského združenia. Aj vysúťažená suma je pod oficiálnym odhadom projektu, ktorý bol na začiatku vyčíslený na 232 miliónov eur. Už teraz je zrejmé, že stavba diaľnice bude meškať.

Český minister dopravy Dan Ťok pre dopravný portál zdopravy.cz koncom novembra tvrdil, že uvedená časť južnej časti obchvatu Českých Budějovíc sa zač

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.