Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2019, 00:00

Čína a USA miernia spor, Únia clá predĺži

Rokovania USA a Číny dopadli podľa expertov pozitívne. Dobré správy však pokazil Brusel, ktorý sa rozhodol definitívne vyriešiť otázku ocele.

Čína a USA miernia spor, Únia clá predĺži
Zdroj: Reuters

Na jednej strane sveta – v Ázii – sa pravdepodobne v spore USA a Číny schyľuje k bodke za vojnou s clami, ktorá vlani paralyzovala svetový obchod. Na druhej strane sveta – v Európe – sa clá rušiť neplánujú. Európska komisia navrhla Svetovej obchodnej organizácii konečné opatrenia v spore o dovoz ocele, ktorý vypukol ešte počas leta minulého roka a priniesol dnes často skloňovaný výraz – obchodná vojna.

Vypršala im platnosť
Definitívne pravidlá regulácie trhu s oceľou nahradia tie dočasné, ktoré mali platnosť len dvesto dní – čiže do konca januára tohto roka. Zaviedla ich eurokomisárka pre obchod Cecilia Malmströmová ako reakciu na rovnaký krok Washingtonu. Podľa tlačovej správy Európskej komisie sa nové opatrenia od tých pôvodných výrazne líšiť nebudú. Najdôležitejším bodom je výška ciel, ktorá naďale

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.