Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2019, 00:00

Medzi najbohatšími je málo žien

Napriek tomu, že ženy tvoria polovicu svetovej populácie, vo výbere 500 najmajetnejších ľudí sveta je ich len 13 percent.

Medzi najbohatšími je málo žien
Zdroj: Reuters

Mená najbohatších mužov, ako sú Jeff Bezos, Bill Gates, Warren Buffet či Mark Zuckerberg, mnoho ľudí pozná. Ako sa však volá najbohatšia žena sveta?


To dokáže povedať len málokto. A to napriek tomu, že ženy tvoria zhruba polovicu svetovej populácie. V rebríčku 500 najbohatších ľudí je ich podľa agentúry Bloomberg len 13 percent. A len niečo vyše percenta ich zbohatlo vlastným pričinením. Pritom medzi najbohatšími mužmi tvorí skupina tých, ktorí získali svoj majetok vlastnou činnosťou, a nie napríklad dedičstvom, až 63 percent. Ženy podnikateľky majú podľa agentúry Reuters naprieč odvetviami menšiu šancu získať firemný úver. „Majú tiež menšiu chuť riskovať,“ hovorí Mara

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.