Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2019, 00:00

Ryanair potichu dvíha ceny, zdražil batožinu

Ceny za batožinu v nízkonákladovke sa v niektorých prípadoch zvýšili o 40 percent. Zmeny sa týkajú aj poplatkov za prednostný nástup.

Ryanair potichu dvíha ceny, zdražil batožinu
Zdroj: Reuters

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zmenila cenník za dodatočné služby. Zmeny sa týkajú poplatkov za prednostný nástup a prepravu batožiny. Po viacerých zmenách v minulom roku tak prišlo neočakávané a nevítané novoročné prekvapenie.

Od začiatku roka je na webových stránkach Ryanairu nový cenník, ktorý výrazne zvyšuje poplatky. Firma zmeny neoznámila, iba zmenila cenník na stránkach. Ryanair napokon zmeny potvrdil, ale nevysvetlil.

„Je pravda, že sme menili od januára ceny batožiny,“ odpovedalo HN komunikačné oddelenie leteckej spoločnosti. Viac však odpoveď neobsahuje.

Vyššie poplatky si klient všimne až v rezervačnom systéme. Pôvodný cenník platný od novembra nahradil nový, ktorý udáva rozptyl ceny za batožinu od šesť do 10 eur podľa dĺžky letu. Dosiaľ bol tento poplatok šesť eur pre všetky linky.

Po novom si cestujúci s prednostným nástupom môžu do lietadla vziať so sebou dva kusy príručnej batožiny. Ostatní si môžu vziať len jednu miniatúrnu a väčšiu si musia nechať odbaviť.


Nie je to prvý raz

Predchádzajúci cenník začal platiť od novembra, spo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.