Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2019, 00:00

Hľadá sa bohatý kupec známeho mrakodrapu

Chrysler Building bola kedysi najvyššou stavbou na svete, jej cena by mohla dosiahnuť 800 miliónov dolárov.

Hľadá sa bohatý kupec známeho mrakodrapu
Zdroj: Pixabay

Slávna ikona New Yorku hľadá nového majiteľa. Potenciálny majiteľ legendárneho mrakodrapu Chrysler Building však bude musieť zaplatiť poriadny balík peňazí. Aktuálny majiteľ totiž svoj 90-percentný podiel kúpil pred 11 rokmi za 800 miliónov dolárov. Mrakodrap bude ponúkať na predaj realitná a investičná spoločnosť CBRE Group. Oznámil to menšinový majiteľ, developerská spoločnosť Tishman Speyer Properties. Druhým majiteľom budovy je štátny fond emirátu Abú Dabí, ktorý svoj podiel kúpil v roku 2008.


Záujemcovia z celého sveta
Ako poukázal denník The Wall Street Journal, manhattanský trh s kancelárskymi nehnuteľnosťami prechádza od roku 2016 značným ochladením. Ceny tamojších budov totiž znižuje novovznikajúca moderná štvrť Hudson Yards. Budovy v manhattanskej časti Midtown sú v priemere 50 rokov staré a množstvo maloobchodných priestorov v súčasnosti zíva prázdnotou. Ťažký úder však Midtownu nezasadil iba rozvoj novej štvrte, ktorá láka najvýznamnejšie spoločnosti, ale aj rozmach e-shopov. Predať p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.