Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2019, 00:00

Hľadá sa bohatý kupec známeho mrakodrapu

Chrysler Building bola kedysi najvyššou stavbou na svete, jej cena by mohla dosiahnuť 800 miliónov dolárov.

Hľadá sa bohatý kupec známeho mrakodrapu
Zdroj: Pixabay

Slávna ikona New Yorku hľadá nového majiteľa. Potenciálny majiteľ legendárneho mrakodrapu Chrysler Building však bude musieť zaplatiť poriadny balík peňazí. Aktuálny majiteľ totiž svoj 90-percentný podiel kúpil pred 11 rokmi za 800 miliónov dolárov. Mrakodrap bude ponúkať na predaj realitná a investičná spoločnosť CBRE Group. Oznámil to menšinový majiteľ, developerská spoločnosť Tishman Speyer Properties. Druhým majiteľom budovy je štátny fond emirátu Abú Dabí, ktorý svoj podiel kúpil v roku 2008.


Záujemcovia z celého sveta
Ako poukázal denník The Wall Street Journal, manhattanský trh s kancelárskymi nehnuteľnosťami prechádza od roku 2016 značným ochladením. Ceny tamojších budov totiž znižuje novovznikajúca moderná štvrť Hudson Yards. Budovy v manhattanskej časti Midtown sú v priemere 50 rokov staré a množstvo maloobchodných priestorov v súčasnosti zíva prázdnotou. Ťažký úder však Midtownu nezasadil iba rozvoj novej štvrte, ktorá láka najvýznamnejšie spoločnosti, ale aj rozmach e-shopov. Predať podiel za rovnakú sumu, za akú ho pred rokmi kúpil spomínaný fond, tak vyzerá ako dosť ambiciózny cieľ. Cena však zatiaľ nebola zverejnená.


Na druhej strane, súčasná volatilita na akciových trhoch by mohla predaju skôr pomôcť. Midtown zároveň aj napriek problémom stále zostáva významným obchodným centrom New Yorku. Spoločnosť JP Mo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.