Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2019, 10:19

Tatra bude dodávať autá jordánskej armáde. Získala zákazku za skoro osem miliónov

Väčšinovým vlastníkom Tatry je Czechoslovak Group Michala Strnada, ktorý skupinu prevzal od svojho otca Jaroslava Strnada.

Tatra bude dodávať autá jordánskej armáde. Získala zákazku za skoro osem miliónov
Zdroj: Technické muzeum Tatra

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks získala v Jordánsku zákazku v hodnote okolo 200 miliónov korún (7,8 milióna eur). Ide o dodávku 60 vozidiel pre jordánskou armádu. Napísali to dnešné české Hospodárske noviny (HN).

"Tatra navyše podľa dôveryhodného zdroja s jordánskou armádou rokuje o rozšírení kontraktu až na dodávku 300 kusov podvozkov s motorom," uviedol denník. Hodnota zákazky by sa v takom prípade blížila jednej miliarde korún (39,1 miliónov eur).

"Môžem potvrdiť, že kontrakty pre Jordánsko plnené v tomto roku by mohli byť ešte výrazne vyššie, ale nechceme vytvárať žiadne očakávania," uviedol hovorca skupiny Czechoslovak Group, do ktorej Tatra patrí, Andrej Čírtek.

V Jordánsku má podľa HN Tatra veľmi dobré meno. Naposledy tam v rokoch 2015 a 2016 za stovky miliónov korún vyviezla okolo 130 podvozkov, na ktorých potom miestna spoločnosť KADDB stavala vlastné vojenské vozidlá.

HN uviedli, že v minulom roku Tatra vyrobila 851 vozov, medzi ktoré počíta celá vozidlá i podvozky. V roku 2017 to bolo 1481 vozidiel. Automobilka v roku 2017 vytvorila čistý zisk 556 miliónov korún, o 34,2 milióna korún vyšší ako v roku 2016.

Tržby z predaja výrobkov a služieb jej vzrástli medziročne o 400 miliónov korún na 5,34 miliardy korún. Okrem štandardizovaných modelových radov produkuje aj špeciálne nákladné vozidlá na mieru požiadavkám zákazníka. Osemdesiat percent produkcie automobilky ide na export.

Tatra Trucks má zhruba 1200 zamestnancov, ďalších viac ako 600 ľudí pracuje v dcérskej firme Tatra Metalurgia. Väčšinovým vlastníkom Tatry je Czechoslovak Group Michala Strnada, ktorý skupinu prevzal od svojho otca Jaroslava Strnada.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.