Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2019, 00:00

Korupcia oberá svet o viac ako 3,6 bilióna dolárov ročne

Korupcia je civilizačný fenomén. Vždy tu bola a pravdepodobne v určitej miere pretrvá aj v budúcnosti. Úplatkárske aféry zmietajú nielen Slovenskom, ale dominujú správam po celom svete. Podľa OSN svetová ekonomika vplyvom korupcie prichádza o 3,6 bilióna dolárov ročne.

Korupcia sa vyskytuje všade na svete. Zasahuje bohaté aj chudobné krajiny a nesie so sebou obrovské ekonomické škody. Svetovú ekonomiku ročne stojí neuveriteľných 3,6 bilióna dolárov. Toľko peňazí totiž podľa generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa mizne v úplatkoch alebo je inak zneužitých. Nech už je podoba korupcie akákoľvek, vždy niekoho poškodí. Vedie k slabším inštitúciám, k menšej ekonomickej prosperite aj zamestnanosti a environmentálnym katastrofám.


Štvrtina populácie podplácala
Korupcia je ako rakovina, ktorá rozkladá štát. „Prispieva k nestabilit

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.