Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2019, 00:00

Svetové módne značky končia s predajom pravých kožuchov

kožuch; móda
Zdroj: unsplash.com

Zohnať pravý norkový kožuch je čím ďalej, tým ťažšie. Zahraniční predajcovia sa kožušinovým zvieratám vyhýbajú. Nájsť ich nemožno v nemeckom e-shope s módou Zalando. Podobne je na tom český Zoot, ktorý síce predáva napríklad výrobky značky Kara, ale práve s vylúčením kožuchov či zimných búnd s pravými kožušinami.

Slávne značky sa dištancujú
Klesajúci záujem o tento typ módy potvrdzuje Michal Mička, ktorý Karu vlani kúpil a priradil ju do svojho módneho portfólia k značke Pietro Filipi. „Celých kožuchov predáme len veľmi malé množstvo,“ uvádza majiteľ predajní Kara, ktorá väčšinu zo svojej ponuky dováža z Turecka a Indie a v Česku posledné desaťročie kožuchy nevyrába. Ešte ako-tak sa predávajú napríklad perové bundy s kožušinovým doplnkom, napríklad golierom z líšky. „Ide o to dávať zákazníkom, čo chcú. Ja osobne na kožušinách nič zlé nevidím, mne pripadajú iné veci oveľa horšie voči životnému prostrediu,“ hovorí Mička. Zákazníci v súčasnosti dávajú prednosť kožušinám, ktoré tak iba vyzerajú. „V poslednom čase pozorujeme z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.