Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 10:23

Ostré varovanie šéfa Airbusu. Odídeme z Británie v prípade tvrdého brexitu

Spoločnosť v Británii zamestnáva 14 tisíc osôb.

Ostré varovanie šéfa Airbusu. Odídeme z Británie v prípade tvrdého brexitu
Zdroj: Reuters

Európsky výrobca lietadiel Airbus dnes varoval, že môže svoju výrobu krídel presunúť z Británie, ak krajina odíde z Európskej únie bez dohody. Spoločnosť v Británii zamestnáva 14 tisíc osôb.

"V prípade brexitu bez dohody budeme musieť urobiť pre Britániu potenciálne veľmi škodlivé rozhodnutie," vyhlásil šéf spoločnosti Tom Enders.

Vo videu na stránkach firmy povedal, že jeho firma síce nemôže okamžite presunúť veľké továrne z Británie do iných častí sveta, mohla by ale byť nútená prehodnotiť budúce investície v prípade, že by nastal brexit bez dohody.

"Brexit hrozí zničiť storočia vývoja založeného na vzdelaní, výskume a ľudskom kapitále," povedal v doteraz najostrejšom varovaní.

Kritici však už skôr možný presun výroby z Británie spochybnili. Tvrdia, že hlavný závod na výrobu krídel v Broughtone pracuje efektívne, ďalším plusom je potom slabá libra, píše agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.