Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2019, 20:36

Nemecká vláda výrazne zhoršila odhad rastu ekonomiky

Za výrazným zhoršením výhľadu stojí spomaľovanie rastu svetovej ekonomiky a neistota okolo odchodU Británie z Európskej únie.

Nemecká vláda výrazne zhoršila odhad rastu ekonomiky
Zdroj: Reuters

Nemecká vláda znížila odhad tohtoročného rastu domácej ekonomiky na 1,0 percenta z predtým predpokladaných 1,8 percenta. Uviedol to dnes nemecký denník Handelsblatt s odvolaním sa na informácie z vládnych kruhov.

Dodal, že za výrazným zhoršením výhľadu stojí mimo iného spomaľovanie rastu svetovej ekonomiky a neistota okolo odchodU Británie z Európskej únie.

V budúcom roku však vláda podľa denníka počíta so zrýchlením hospodárskeho rastu, a to na 1,6 percenta. Hovorca nemeckého ministerstva hospodárstva sa podľa agentúry Reuters k správe Handelsblattu odmietol vyjadriť. Vláda oficiálne zverejní aktualizovaný hospodársky výhľad budúci týždeň v stredu.

Nemecký štatistický úrad minulý týždeň na základe predbežných údajov uviedol, že hrubý domáci produkt (HDP) Nemecka sa vlani zvýšil o 1,5 percenta, čo je najpomalší tempo rastu za posledných päť rokov. Nemecko však vlani zažilo už deviaty rok hospodárskeho rastu za sebou.

Medzinárodný menový fond (MMF) už začiatkom tohto týždňa znížil odhad tohtoročného rastu nemeckej ekonomiky na 1,3 percenta z predtým predpokladaných 1,9 percenta. V budúcom roku čaká rast v rozsahu 1,6 percenta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.