Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2019, 00:00

Veľká automobilová jazda sa končí, české fabriky spomaľujú

Celkovo v Česku vyšlo z montážnych liniek viac ako 1,4 milióna osobných áut, čo bolo asi o 20-tisíc viac ako predminulý rok.

Veľká automobilová jazda sa končí, české  fabriky spomaľujú
Zdroj: Peter Mayer

České automobilky sa po rekordnom raste pripravujú na horšie časy. Napriek tomu, že Škody, Peugeoty, Citroëny a Toyoty vyrábané v Českej republike minulý rok opäť zaznamenávali rekordy, tento rok už firmy nepočítajú s ďalším nárastom. Bráni tomu hlavne nedostatok pracovníkov alebo obavy z oslabenia dopytu na európskych trhoch.

Po rekorde bude menej áut

Celkovo v Česku vyšlo z montážnych liniek viac ako 1,4 milióna osobných áut, čo bolo asi o 20-tisíc viac ako predminulý rok.

Z trojice výrobcov osobných vozidiel nedosiahol rekord iba nošovický závod Hyundai Motor Manufacturing Czech, ktorý vyprodukoval medziročne približne o 16-tisíc vozidiel menej. S ďalším znížením výroby z minulých 340-tisíc

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.