Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2019, 09:32

Kažimír rokoval v Soule s kórejským kolegom. Pripravovali zasadnutie rady OECD

Témou slovenského predsedníctva je využi.tie potenciálu digitalizácie a moderných technológií pre udržateľný rast ekonomiky.

Kažimír rokoval v Soule s kórejským kolegom. Pripravovali zasadnutie rady OECD
Zdroj: MF SR

Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír pokračuje v pracovnej návšteve Kórejskej republiky. V Soule sa minister stretol so svojim kórejským kolegom podpredsedom vlády a ministrom financií Hong Nam – ki aby sa spoločne venovali príprave zasadnutia rady OECD, ktoré sa bude konať v máji v Paríži.

Slovensko je po prvýkrát v histórii predsedníckou krajinou tejto organizácie a vybralo si Kórejskú republiku a Kanadu ako svojich podpredsedov.

Témou slovenského predsedníctva je využi.tie potenciálu digitalizácie a moderných technológií pre udržateľný rast ekonomiky. Obaja ministri počas stretnutia ocenili doterajšie prípravy zasadnutia rady OECD.

Táto návšteva je dôkazom, že naše krajiny sú odhodlané zabezpečiť úspešné predsedníctvo v OECD, ktoré má za cieľ poukázať na potenciál, riziká a socioekonomické zmeny spojené s digitalizáciou svetovej ekonomiky“, povedal Kažimír.

Slovensko si Kórejskú republiku vybralo za jednu z dvoch podpredsedníckych krajín z viacerých dôvodov. Kórejská republika patrí medzi najvýznamnejších zahraničných investorov na Slovensku, je členom skupiny G20 a zároveň patrí medzi svetových digitálnych lídrov, čo korešponduje s témou nášho predsedníctva.

Slovensko je na druhej strane pre Kórejskú republiku 4. najvýznamnejším exportným trhom v Európskej únii a celkovo už do výroby na Slovensku investovalo približne 100 juhokórejských firiem, najmä do automobilového a elektrotechnického odvetvia. Najväčším kórejským investorom v SR je Kia Motors Corp. nasledovaná Samsung Electronics.

Pracovná cesta podpredsedu vlády P. Kažimíra bude pokračovať v Kanade stretnutím s predstaviteľmi kanadskej vlády, vrátane ministra pre diverzifikáciu medzinárodného obchodu, James Gordon Carr. Ďalším krokom príprav na májové ministerské zasadnutie rady OECD bude už na budúci týždeň návšteva generálneho tajomníka OECD Angela Gurriu na Slovensku. Začiatkom apríla sa v Bratislave následne stretnú veľvyslanci všetkých členských krajín OECD a v máji Slovenské predsedníctvo vyvrcholí ministerským zasadnutím v Paríži.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.