Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2019, 15:56

Z Výdajne radostí je hlava plná starostí. Zoot požiadal o ochranu pred veriteľmi

​Zoot chce po dobu moratória, ktoré môže trvať až tri mesiace, vyjednávať o vstupe strategického investora do spoločnosti za účelom posilnenia jej kapitálu.

Z Výdajne radostí je hlava plná starostí. Zoot požiadal o ochranu pred veriteľmi
Zdroj: Zoot

E-shop s oblečením Zoot.cz požiadal insolvenčný súd o ochranu pred veriteľmi, aby mohol prejsť reštrukturalizáciou a nájsť investora.

Zadlžená spoločnosť podala návrh na vyhlásenie tzv. moratória pred začatím insolvenčného konania, vyplýva z insolvenčného registra. Celkový dlh dosahuje 472 miliónov českých korún (18,3 milióna eur), pričom záväzky 65 miliónov českých korún (2,6 milióna eur) sú po splatnosti viac ako tri mesiace.

​​Zoot chce po dobu moratória, ktoré môže trvať až tri mesiace, vyjednávať o vstupe strategického investora do spoločnosti za účelom posilnenia jej kapitálu.

"Vo všeobecnej rovine prejavilo záujem o vstup niekoľko subjektov. V súčasnej dobe prebiehajú rokovania o podmienkach účasti strategického partnera na podnikanie dlžníka," uviedla firma v návrhu, na ktorý upozornil denník E15.

Firma uvádza, že najďalej je pri vyjednávaní o odklade splatnosti svojho dlhu s jedným z najvýznamnejších veriteľov firmou Natland. Pre e-shop je podľa dokumentu zásadné zachovanie prevádzky, plánuje tiež zníženie nákladov, ktoré sa dotkne oblasti marketingu a propagácie ale aj prevádzkových a finančných nákladov. E-shop tiež chce zatvoriť 12 výdajní, teraz ich má 28.

Kvôli teplému počasiu bolo hospodárenie firmy v minulom prvom polroku negatívne ovplyvnené výrazným sezónnym výpadkom predaja jarného tovaru, čo sa prejavilo v poklese tržieb.

Medzi hlavných veriteľov patria firmy Natland Financie investičný fond, Slovenská pošta či BH Securitires. Prvá menovaná firma disponuje pohľadávkami v hodnote 123 miliónov korún.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.