Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2019, 22:27

Vo Francúzsku je 795 kilogramov podozrivej hovädziny z Poľska

Na údajné obchodovanie s mäsom z chorých kráv upozornila poľská televízna stanica TVN24.

Vo Francúzsku je 795 kilogramov podozrivej hovädziny z Poľska
Zdroj: TASR

Francúzsko importovalo celkove 795 kilogramov podozrivého hovädzieho mäsa z bitúnka v Poľsku, kde údajne vykonávali porážky chorých kráv.

Tlačová agentúra AFP to uviedla po tom, ako francúzske ministerstvo poľnohospodárstva v sobotu oznámilo, že vystopovalo aj zvyšných 145 kilogramov z tejto hovädziny.

"Zostávajúcich 145 kilogramov bolo identifikovaných v porciách pripravených veľkoobchodníkmi, mäsiarmi či reštauráciami," uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

Päťsto kilogramov podozrivého mäsa bolo vo Francúzsku už skôr nájdených a zlikvidovaných. Ďalších 150 kilogramov však obchodníci medzičasom predali zákazníkom.

Na údajné obchodovanie s mäsom z chorých kráv upozornila poľská televízna stanica TVN24, ktorej reportér sa nechal zamestnať na bitúnku v Mazovskom vojvodstve.

Podľa Európskej komisie sú touto kauzou okrem Poľska, Česka alebo Slovenska zasiahnuté aj Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Estónsko, Fínsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko, Švédsko a Portugalsko.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.