Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2019, 00:00

Reťazec možných zlyhaní. Choroba zvieraťa sa cez zjedené mäso prenáša aj na človeka

Reťazec možných zlyhaní. Choroba zvieraťa sa cez zjedené mäso prenáša aj na človeka
Zdroj: Archív

Od prevalenia škandálu s mäsom z chorých kráv z poľského bitúnku Jasienica Mazowiecka uplynul viac než týždeň. Na povrch vyplávalo viacero znepokojivých zistení. Búrlivé diskusie sa viedli aj o tom, kto je vlastne za celú situáciu zodpovedný. Od chovu zvieraťa až do chvíle, keď sa mäso dostane na tanier zákazníka, prebehne dodávateľský proces, v ktorom je viacero miest, kde môže dôjsť k zlyhaniu. Pokúsili sme sa vybrať tie najdôležitejšie.

Zlyhanie 1: Farmári, ktorí predávajú choré zvieratá
Začiatky kauzy s pokazeným mäsom zo susednej krajiny siahajú na poľské farmy. Poľnohospodári, ktorí tam chovajú kravy, ich predávali ďalej bitúnkom napriek tomu, že tieto zvieratá bol

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.