Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2019, 00:00

Traja z desiatich šéfov čakajú spomalenie svetovej ekonomiky

Traja z desiatich šéfov čakajú spomalenie svetovej ekonomiky
Zdroj: Dreamstime

Nad svetovou ekonomikou sa sťahujú mračná a doba optimizmu sa končí. Traja z desiatich ekonomických lídrov totiž predpokladajú pokles rastu svetovej ekonomiky. Ide o najvyššiu hodnotu od roku 2013. V minulom roku bolo o poklese ekonomiky presvedčených päť percent šéfov firiem. Vyplýva to z prieskumu poradenskej spoločnosti PwC medzi takmer 1 400 generálnymi riaditeľmi na celom svete.

Negatívne predpovede
Počet generálnych riaditeľov, ktorí predpokladajú spomalenie ekonomiky, medziročne celkovo stúpol o 25 percentuálnych bodov. Počet tých, ktorí veria v pozitívny vývoj ekonomiky, je oproti minuloročným 57 percentám 42 percent. Najväčší pesimizmus pramení v regióne Blízkeho východu a Severnej Ameriky, kde sa dá samotný pokles vysvetliť narastajúcim napätím v obchode.


„Počet generálnych riaditeľov, ktorí sa domnievajú, že ekonomika v tomto roku neporastie, je v porovnaní s rokom 2018 vyšší v každom skúmanom regióne. Opýtaní lídri tiež vyjadrujú nižšiu dôveru v rast n

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.