Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2019, 00:00

Expert na jedlo: Choré mäso môžeme jesť už roky

Podľa vedúceho oddelenia výživy a hodnotenia kvality potravín na STU v Bratislave Ľubomíra Valíka celá kauza s poľským mäsom odkryla aj neodbornosť zamestnancov poľských bitúnkov.

Expert na jedlo: Choré mäso môžeme jesť už roky
Zdroj: Pavol Funtál

Aký tieň vrhá kauza s hovädzím mäsom na Poľsko ako na krajinu?
Ide o výsledok práce kriminálnych živlov a riešenie vôbec nie je jednoduché. Na prvom mieste urobili chybu pracovníci bitúnku v Poľsku, ktorí ilegálne usmrcovali choré zvieratá. Podviedli orgány dozoru, udeľovali mäsu oficiálne zdravotné značky a pečiatky bitúnku. Vyzeralo to, že všetko je v poriadku.
Z tohto sa dá dedukovať, že systém v Poľsku nefunguje. Veterinári by mali byť prítomní pri usmrcovaní a zdá sa, že toto nie je ojedinelý prípad, že to trvá dlhšie a že je to systémová záležitosť. Aj tomu novinárovi trvalo dlhší čas, kým sa dostal do bitúnku. Dlhšie obdobie sme dostávali do potravinového reťazca mäso, ktoré bolo v nočných zmenách ilegálne zabité. Miera rizika, že konzument môže ochorieť, bola vyššia.

Avšak zatiaľ žiadne ochorenia ani zdravotné ťažkosti konzumentov hlásené neboli.
V zásade bol porušený už prvý predpoklad, že do potravinového reťazca išlo cez

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.