Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2019, 00:00

Expert na jedlo: Choré mäso môžeme jesť už roky

Podľa vedúceho oddelenia výživy a hodnotenia kvality potravín na STU v Bratislave Ľubomíra Valíka celá kauza s poľským mäsom odkryla aj neodbornosť zamestnancov poľských bitúnkov.

Expert na jedlo: Choré mäso môžeme jesť už roky
Zdroj: Pavol Funtál

Aký tieň vrhá kauza s hovädzím mäsom na Poľsko ako na krajinu?
Ide o výsledok práce kriminálnych živlov a riešenie vôbec nie je jednoduché. Na prvom mieste urobili chybu pracovníci bitúnku v Poľsku, ktorí ilegálne usmrcovali choré zvieratá. Podviedli orgány dozoru, udeľovali mäsu oficiálne zdravotné značky a pečiatky bitúnku. Vyzeralo to, že všetko je v poriadku.
Z tohto sa dá dedukovať, že systém v Poľsku nefunguje. Veterinári by mali byť prítomní pri usmrcovaní a zdá sa, že toto nie je ojedinelý prípad, že to trvá dlhšie a že je to systémová záležitosť. Aj tomu novinárovi trvalo dlhší čas, kým sa dostal do bitúnku. Dlhšie obdobie sme dostávali do potravinového reťazca mäso, ktoré bolo v nočných zmenách ilegálne zabité. Miera rizika, že konzument môže ochorieť, bola vyššia.

Avšak zatiaľ žiadne ochorenia ani zdravotné ťažkosti konzumentov hlásené neboli.
V zásade bol porušený už prvý predpoklad, že do potravinového reťazca išlo cez bitúnok mäso z chorých zvierat. Samozrejme, zákazníci nebudú jesť surové hovädzie mäso. Takíto kriminálnici sa spoliehajú presne na to, že mäso sa bude variť, dusiť, teda tepelne upravovať. Na to, aby niekto ochorel, musí byť splnených viacero faktorov. Riziko nie je nulové ani stopercentné.


Aké sú teda podľ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.