Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2019, 16:00

"Ľudová" Tesla bude lacnejšia. Aj tak to nestačí, Muskov cieľ je ďaleko

  • Kalifornská automobilka znižuje cenu modelu Tesla 3 o 1 100 dolárov.
  • Ukončí tiež program odporúčania svojich produktov Tesla Referral Program, ktorý využívala na marketing.
"Ľudová" Tesla bude lacnejšia. Aj tak to nestačí, Muskov cieľ je ďaleko
Zdroj: Reuters

Podnikateľ a vizionár Elon Musk v roku 2017 sľuboval cenovo dostupnú Teslu pre všetkých. O dva roky neskôr má model Tesla 3, ktorý je označovaný za ľudový, k stanovenému cieľu 35-tisíc dolárov za vozidlo ešte ďaleko, a to i napriek tomu, že bude stáť o 1 100 dolárov menej. Najlacnejší variant totiž ekologicky mysliacich šoférov vyjde na takmer 43-tisíc dolárov.

Postupné znižovanie výrobných nákladov si navyše odnesú aj zamestnanci firmy, ktorých bude na konci tohto roka o sedem percent menej. Podľa Muska zamestnávala Tesla na jeseň minulého roka 45-tisíc ľudí, o živobytie tak príde viac ako tritisíc ľudí.

Ďalšou výzvou bude postupné ukončenie federálnych dotácií pre kupujúcich. Tesla už vyrobila viac ako 200-tisíc zelených vozidiel, a tak podľa pravidiel na ňu stráca nárok. Od začiatku roka sa zníži zo sedem tisíc na 3750 dolárov na vozidlo, od júla to bude už len 1875 dolárov a na konci roka sa podpora zo strany štátu vytratí úplne.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.