Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2019, 00:00

Začala sa honba na top elektromobil

Vyhrá automobilka, ktorá najrýchlejšie odstráni nedostatky súčasných e-áut. Výrobcovia na autá budúcnosti preto vynakladajú miliardy eur.

Začala sa honba na top elektromobil
Zdroj: TopSpeed

Osemdesiat miliárd eur. Takúto astronomickú sumu sa rozhodol koncern Volkswagen vyčleniť na elektromobilitu. Ten má po afére dieselgate ambiciózne plány, keďže do roku 2030 chce na trhu ponúkať viac ako 300 modelov na batérie. „Peniaze by sa mali využiť v prvom rade na výskum a vývoj batérií,“ tvrdí pre HN analytik Revue priemyslu Martin Jesný. Veľká suma však podľa odborníkov poputuje aj do ďalších segmentov výroby.


Na trhu tak začali závody o to, kto ponúkne užívateľsky najlepšie „zelené“ vodidlo. Automobilky naprieč celým sektorom začali preto masívne investovať do výskumu a vývoja elektromobility, a to na všetkých úrovniach.

Peniaze nalejú do závodov i modelov
Podstatnou časťou, ktorú musia automobilky prekonať, je tiež sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.