Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2019, 11:45

Holandsko sa pripravuje na brexit. Firmy z Británie láka na presťahovanie sa

Už vlani bolo takto z Británie do Holandska presunutých takmer 2-tisíc pracovných miest.

Holandsko sa pripravuje na brexit. Firmy z Británie láka na presťahovanie sa
Zdroj: Reuters

Holandská vláda rokuje s 250 firmami o presťahovaní z Británie do Holandska kvôli brexitu, ktorý je plánovaný na tohtoročný 29. marec. Už vlani bolo takto z Británie do Holandska presunutých takmer 2-tisíc pracovných miest, uviedlo dnes holandské ministerstvo hospodárstva.

Holandské ministerstvo uviedlo, že vlani sa podarilo do Holandska prilákať z Británie 42 firiem alebo ich pobočiek, čo obnášalo 1923 pracovných miest.

Správa uvádza ako príklady japonskú investičnú banku Norinchukin, mediálna spoločnosť TVT Media, poskytovateľa finančných služieb MarketAxess a Azim alebo námornú poisťovňu UK P & I Club.

"V roku 2019 už niektoré spoločnosti, vrátane Discovery a Bloombergu, oznámili svoj zámer investovať v Holandsku kvôli brexitu," informovalo ministerstvo.

"Okrem toho holandská agentúra pre zahraničné investície jedná s viac ako 250 zahraničnými firmami, ktoré zvažujú, že sa po brexite usadia v Holandsku," stojí v oznámení.

Väčšinou ide o britské firmy, ale sú medzi nimi aj americké alebo ázijské, ktoré premýšľajú, čo urobia so svojimi európskymi pobočkami.

"Sú medzi nimi spoločnosti vo finančnom sektore, médiách a reklame, zdravotníctvo a logistike," vypočítava ministerstvo.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.