Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2019, 00:00

Rusi opúšťajú Karlove Vary. Ich domy sa nedarí predať

V celom Česku však počet Rusov s povolením na pobyt rastie.

Rusi opúšťajú Karlove Vary. Ich domy sa nedarí predať
Zdroj: Dreamstime

Rusi sa sťahujú z Karlových Varov. Vedú ich k tomu finančné i politické dôvody. Zostáva po nich množstvo nehnuteľností vrátane tých na dobrých adresách v centre mesta. Tie sú však na predaj za príliš vysoké sumy.

O znížení ceny nechcú počuť
Jeden z ruských podnikateľov si asi pred 10 rokmi zaobstaral od magistrátu dom, za ktorý zaplatil približne 2,3 milióna eur. Aj keď sa v ňom neusadil natrvalo, kompletne ho opravil. Teraz je objekt na predaj takmer za osem miliónov eur. Kupcov však niet. „Tí rozumnejší si nechajú situáciu vysvetliť a cenu znížia, ale je ich, bohužiaľ, málo,“ hovorí Petra Baboučková, oblastná manažérka spoločnosti M&M Reality pre Karlovarský kraj.


Na portáli Sreality.cz je v súčasnosti na predaj viac než sedemsto karlovarských bytov a viac než 130 domov, pričom niektoré nehnuteľnosti sa môžu objaviť u viacerých realitiek. Maklér

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.