Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2019, 00:00

USA zabránili shutdownu. Trump vymenil múr za bariéru

USA zabránili shutdownu. Trump vymenil múr za bariéru
Zdroj: Reuters

Demokrati a republikáni v Kongrese USA sa predbežne dohodli na podmienkach financovania vlády, aby predišli pádu časti federálnych úradov do platobnej neschopnosti. V pondelok večer to podľa agentúry Reuters oznámili stranícki vyjednávači s tým, že teraz musí vysloviť súhlas prezident Donald Trump. Jeho požiadavka na uvoľnenie 5,7 miliardy dolárov na stavbu hraničného múru však v dohode obsiahnutá nie je.

Otázka migrácie
Republikánsky senátor Richard Shelby, ktorý sa na vyjednávaní zúčastnil, vyhlásil, že na podrobnostiach dohody zahŕňajúcej zabezpečenie hraníc budú teraz pracovať na nižšej úrovni stranícke tímy. Dodal, že časový rámec na dokončenie dokumentu stanovený nebol. Demokratická kongresmanka Nita Loweyová však uviedla, že podrobnosti by mohli byť hotové do stredy.


Jadrom finančného sporu je otázka migrácie. Americký prezident žiadal od Kongresu peniaze na vybudovanie hraničného múru, čo však

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.